Priština 23. jun 2026. 16:57
Vršilac dužnosti ministra za infrastrukturu, Dimal Baša, objavio je potpisivanje Memoranduma o saradnji između Ministarstva infrastrukture i Univerziteta u Prištini.
Prema Bašinim rečima, cilj memoranduma je jačanje saradnje između javnih institucija i akademskog sveta, stvaranje mogućnosti za studente, akademsko osoblje i univerzitetske stručnjake da budu uključeni u realizaciju projekata ministarstva.
„Potpisali smo Memorandum o saradnji između Ministarstva infrastrukture i Univerziteta u Prištini. Ovim memorandumom smo otvorili put jačanju saradnje između javnih institucija i akademskog sveta“, napisao je Baša.
Naglasio je da će znanje, iskustvo i profesionalni potencijal koji nudi univerzitet poslužiti unapređenju infrastrukturnih politika i projekata u interesu građana.
Baša se zahvalio rektoru Univerziteta u Prištini, Arbenu Hajrulahuu, kao i direktorki QILT-a, Arti Baši-Jakupi, na saradnji i posvećenosti u ovom procesu.
Prema rečima vršioca dužnosti ministra, ovaj memorandum predstavlja važan korak ka bližim vezama između državnih institucija i akademske zajednice, sa ciljem razvoja infrastrukturnih projekata potkrepljenih stručnom ekspertizom i naučnim istraživanjima.

Tromp, o konačnoj odluci u Hagu: Biće kompromisa, neko će biti pušten, a neko osuđen
AUVA apeluje na privredne operatere i građane: Poštujte pravila skladištenja hrane tokom leta
Maćedonci: Poverenje u KBS je dokaz rada i posvećenosti
Institucije Republike Kosovo nastavljaju sa sprovođenjem zakona o nezakonitoj gradnji u blizini jezero Gazivode (Video)
Čak i posle 26 godina, sudbina 1.560 ljudi nestalih tokom rata na Kosovu ostaje nejasna
Kosovo beleži napredak u integraciji zelenih veština u formalni obrazovni sistem
EU potvrđuje podršku proširenju, Kosovo i Albanija deo puta
„Orlovo nebo 2026“ uspešno završeno, KSB ocenjuje kadete za terensku obuku
Proruskom gradonačelniku Nikšića Kovačeviću zabranjen ulazak na Kosovo