Priština, 30. april 2026. 09:06
Albanski bokser Džošua Prenga je uoči svog važnog sukoba uputio snažnu i emotivnu poruku, opisujući ovaj dvoboj kao mnogo više od sportske utakmice.
U javnoj reakciji, Prenga je naglasio da svaki put kada uđe u ring predstavlja Albaniju i sve Albance, smatrajući ovu odgovornost dodatnom motivacijom da da sve od sebe.
„Svaki put kada uđem u ring, nosim Albaniju sa sobom. Ovo je više od borbe – to je ponos, svrha i odgovornost. Borim se za svoju zemlju, za svoj narod i za sve što predstavljam“, rekao je.
Bokser nije zaboravio da se zahvali svojim saradnicima i organizatorima koji su omogućili ovu borbu, opisujući je kao važan korak u svojoj karijeri.
„Hvala vam na prilici. Ovo je samo početak“, dodao je Prenga, nagoveštavajući da su mu ciljevi mnogo veći

Ardijan Krasnići pobeđuje Vinka Zadra i proglašen je evropskim šampionom
Ljaura Fazliu osvojila je bronzanu medalju na Gran priju
Kosovo će predstaviti 24 sporta na Mediteranskim igrama „Priština 2030“
Privremena ograničenja saobraćaja zbog prvenstva Kosova u biciklizmu
Kosovo se suočava sa Albanijom u važnoj utakmici za Evrobasket 2029
Kosovske odbojkašice završavaju takmičenja napretkom i istorijskim dostignućima
35 godina nasilnih mera Srbije na UP
Hrvatski šef diplomatije: Hrvatska nastavlja podršku Kosovu
Mitrovica funkcionalizuje službu za manje hirurške intervencije u Glavnom centru porodične medicine