Srbica 14. april 2026. 18:55
U selima Banja i Suvo Grlo, novi table su postavljene u ambulantama, koje sada nose simbole i institucionalnu identifikaciju Republike Kosovo.
Ovaj razvoj događaja dolazi nakon prethodnih intervencija kosovskih institucija, tokom kojih su ove ambulante bile zatvorene zbog njihovog funkcionisanja u okviru srpskog sistema.
U istom periodu, vlasti su preduzele mere i u drugim javnim objektima, uključujući uklanjanje tabli sa obrazovnih institucija koje su radile van pravnog sistema Kosova.
Postavljanje novih tabli smatra se korakom ka uspostavljanju institucionalnog reda i potpunoj integraciji ovih službi u zdravstveni sistem Kosova.
Ovom akcijom, institucije imaju za cilj da konsoliduju funkcionisanje javnih službi u skladu sa važećim zakonskim propisima

Proslava Vidovdana završena bez značajnijih incidenata i nacionalističkih simbola
Građanima koji tranzitiraju kroz Srbiju savetuje se da budu oprezni sa svojim aktivnostima na društvenim mrežama
Baša: Treći most preko Ibra ojačaće vezu i ekonomski razvoj između dve strane grada
Kosovska policija deli uputstva za Vidovdan, zabranjuje isticanje simbola koji podstiču mržnju
Policija proverava Srbe na ulazu u Gazimestan
Hadžiu: Kosovsko-albanska matematička olimpijada, primer saradnje
Nekoliko Srba uhapšeno na kraju manifestacije „Vidovdan“ na Gazimestanu