Priština, 16. novembar 15:08
Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore Kosova reagovalo je povodom krađe registarskih tablica vozila kosovskih građana u Ljubljani, tokom fudbalske utakmice Slovenija–Kosovo, odigrane u subotu.
U objavi na Facebooku, Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore je saopštilo da je u stalnoj komunikaciji sa pogođenim kosovskim državljanima, kao i sa Policijom Slovenije, u vezi sa svakim novim razvojem situacije.
„Ambasada Republike Kosovo u Sloveniji obaveštava da je odmah nakon završetka fudbalske utakmice Slovenija–Kosovo primila više telefonskih poziva od državljana Republike Kosovo, koji su prijavili nestanak registarskih tablica sa svojih vozila. Na osnovu dosadašnjih izveštaja, sumnja se da je više vozila ostalo bez tablica. Ambasada je u stalnom kontaktu sa nekim od pogođenih državljana i preporučila im je da ne pomeraju vozila bez prethodnog obaveštavanja slovenačke policije i bez dobijanja zvaničnog izveštaja. Ambasada Republike Kosovo u Sloveniji bavi se slučajem i koordinira aktivnosti sa nadležnim institucijama. Ostajemo u stalnoj komunikaciji sa našim državljanima i sa Policijom Slovenije o svakom novom razvoju“, navodi se u reagovanju Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore.

Sumnje u masovnu grobnicu u „Pasuljanskim livadama“ u Srbiji
Proslava Vidovdana završena bez incidenata i nacionalističkih simbola (Video)
Proslava Vidovdana završena bez značajnijih incidenata i nacionalističkih simbola
Građanima koji tranzitiraju kroz Srbiju savetuje se da budu oprezni sa svojim aktivnostima na društvenim mrežama
Baša: Treći most preko Ibra ojačaće vezu i ekonomski razvoj između dve strane grada
Kosovska policija deli uputstva za Vidovdan, zabranjuje isticanje simbola koji podstiču mržnju
37 osoba sprovedeno na razgovor na demonstracijama povodom „Vidovdana“
Nekoliko Srba uhapšeno na kraju manifestacije „Vidovdan“ na Gazimestanu