Priština, 14. novembar 2025. 13:54
Ministra finansija, rada i socijalnih transfera u tehničkom mandatu, Hekuran Murati, saopštio je da se od danas isplaćuje osnovna penzija uvećana na iznos od 150 evra.
„Nijedna vlada nije povećala penzije kao Vlada Kurtija.
Osnovnu penziju, koju smo zatekli u vrednosti od 90 evra mesečno na početku mandata, od danas isplaćujemo uvećanu na 150 evra mesečno. Dakle, povećanje od 60 evra tokom mandata, odnosno 67%.
Slično je i sa penzijama za osobe sa invaliditetom, koje smo zatekli u iznosu od 75 evra mesečno, a od danas iznose 150 evra mesečno — povećanje od 100% tokom mandata.
Takođe smo povećali podršku za porodice koje imaju decu sa invaliditetom, kao i invalidsku penziju po osnovu rada i porodičnu penziju.
Vlada za penzionere!“, naveo je Murati na svom Fejsbuk profilu.

Proslava Vidovdana završena bez incidenata i nacionalističkih simbola (Video)
Proslava Vidovdana završena bez značajnijih incidenata i nacionalističkih simbola
Građanima koji tranzitiraju kroz Srbiju savetuje se da budu oprezni sa svojim aktivnostima na društvenim mrežama
Baša: Treći most preko Ibra ojačaće vezu i ekonomski razvoj između dve strane grada
Kosovska policija deli uputstva za Vidovdan, zabranjuje isticanje simbola koji podstiču mržnju
Policija proverava Srbe na ulazu u Gazimestan
Nekoliko Srba uhapšeno na kraju manifestacije „Vidovdan“ na Gazimestanu