Priština, 17. septembar 2025.
Predsednica Kosova, Vjosa Osmani, saopštila je da je imala telefonski razgovor sa visokim zvaničnikom Biroa za evropska i evroazijska pitanja pri Stejt departmentu, Brendonom Hanrahanom (Brandon Hanrahan).
Osmani je izjavila da se tokom tog razgovora fokusirala na značaj očuvanja savezništva između Kosova i Sjedinjenih Američkih Država, kao i na obezbeđivanje bliske koordinacije sa ovim ključnim partnerom.
Naglasila je da će se, kao predsednica Kosova, angažovati sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa na očuvanju i jačanju tog savezništva.
„Danas sam imala telefonski razgovor sa visokim zvaničnikom @StateEUR, Brendonom Hanrahanom, tokom kojeg sam se fokusirala na značaj očuvanja našeg snažnog savezništva i osiguravanja bliske koordinacije sa našim glavnim partnerom. Snažno savezništvo sa SAD-om oduvek je bilo u korist našeg naroda, nacionalne bezbednosti, regionalne stabilnosti i evroatlantskih integracija. Kao predsednica svoje zemlje, angažovaću se sa administracijom predsednika Donalda Trampa kako bih očuvala i zaštitila naše savezništvo zasnovano na međusobnom poverenju i saradnji“, napisala je Osmani na platformi „X“.

KOK započinje Olimpijsku nedelju brojnim aktivnostima širom zemlje
Ljumir Abdidžiku: Dogovorili smo se o zajedničkom takmičenju sa Vjosom Osmani
Kurti se očekuje u Jermeniji, Kula: Istorijska fotografija koja bi mogla dovesti do priznanja Kosova
Digitalna usluga za registraciju novorođenčadi u UCKK-u pokrenuta, uključujući prijavu za doplate
Deset godina od članstva Kosova u UEFA
Ivan Ninić: Beograd je žrtvovao kosovske Srbe za političke interese, dok je Radoičić još uvek na slobodi
Kosovska policija uhapsila je Španca koji je oteo ćerku i pobegao sa Majorke
Kosovo će predstaviti 24 sporta na Mediteranskim igrama „Priština 2030“
CIK objavljuje konačne rezultate izbora održanih 7. juna
Konkurencija: Srbija nastavlja da blokira rasvetljavanje sudbine nestalih, osumnjičeno je još 58 žrtava u Batajnici