Mitrovica, 24. jun 2026. 12:44
Opština Mitrovica je počela sa postavljanjem bezbednosnih kamera, najavljujući proširenje ovog sistema po celom gradu do kraja 2026. godine.
Gradonačelnik opštine Mitrovica, Faton Peci, objavio je da je projekat počeo od opštinske zgrade i da će se u narednim mesecima nastaviti sa proširenjem kamera na druge javne prostore u gradu.
Prema njegovim rečima, glavni cilj ove investicije je povećanje bezbednosti građana i stvaranje bezbednijeg okruženja na celoj teritoriji opštine.
Peci je naglasio da, uprkos bezbednosnim izazovima sa kojima se Mitrovica suočavala u prošlosti, grad do sada nije imao odgovarajući sistem bezbednosnih kamera. Opisao je ovo kao paradoks, podvlačeći potrebu za takvim investicijama u interesu javnog reda i bezbednosti.
Projekat će se sprovoditi u fazama, sa ciljem da se do kraja godine obezbedi šira pokrivenost grada nadzornim kamerama, pomažući odgovornim institucijama u sprečavanju i rešavanju različitih slučajeva.

Srpska lista putem murala provocira igrom reči
Grafiti „Kosovska Mitrovica“ i drugi natpisi na muralu u Severnoj Mitrovici prefarbani
Obilič: 450 hiljada evra za proširenje puteva i javnu rasvetu
Kosovo Polje: Finansirana rehabilitacija puta „Agron Rahmani“
Mural u Severnoj Mitrovici: Osobe koje je zaposlila opština završavaju u policiji
Most kao trpeza: „Večera bez granica“ u Severnoj Mitrovici okupila različite zajednice
EU potvrđuje podršku proširenju, Kosovo i Albanija deo puta
Tromp, o konačnoj odluci u Hagu: Biće kompromisa, neko će biti pušten, a neko osuđen
„Orlovo nebo 2026“ uspešno završeno, KSB ocenjuje kadete za terensku obuku
Proruskom gradonačelniku Nikšića Kovačeviću zabranjen ulazak na Kosovo