Priština, 19. april 2026. 18:33
Predsednik Albanskog nacionalnog saveta u Preševskoj dolini, Enkel Redžepi, izjavio je da je otvaranje konzulata Republike Albanije u Bujanovcu „neophodno“ kako bismo bili bliži Albancima u dolini.
Pozvan u emisiju „InfoMagazin“ na Klan Kosova, Redžepi je pozdravio zahtev ministra Hodže za otvaranje konzulata, ističući da ova inicijativa nije nova.
„Mi kao Albanski nacionalni savet pozdravljamo zahtev ministra Hodže za otvaranje konzulata Republike Albanije u Preševskoj dolini. Ova inicijativa datira još iz 2019. godine, kada smo mi kao Albanski nacionalni savet zatražili od bivšeg ministra spoljnih poslova Albanije da otvorimo albanski konzulat u dolini“, izjavio je on.
Prema Redžepiju, najnoviji podsticaj ministra Hodže vratio je ovo pitanje na dnevni red, dok je on ocenio da je vreme za otvaranje konzulata sada.
„Neophodno je da se konzulat Republike Albanije otvori u Preševskoj dolini i da bude bliži građanima, jer Preševsku dolinu zapravo naseljavaju Albanci na ovim prostorima“, rekao je Redžepi.
Nije dao konkretan rok za otvaranje konzulata, ali je naglasio da će konzularno prisustvo olakšati usluge i institucionalnu vezu sa albanskim građanima u dolini.

Hadžiu: Kosovsko-albanska matematička olimpijada, primer saradnje
Pripreme se nastavljaju, poljoprivrednici i stručnjaci očekuju visoke prinose od žetve
„Arhiva 37. brigade, ključna za razjašnjenje sudbine nestalih tokom rata na Kosovu“
Saobraćaj zabranjen u Gračanici
35 godina nasilnih mera Srbije na UP
Kosovska carina deo najvišeg foruma za donošenje odluka Svetske carinske organizacije
Smrtonosna nesreća u Đakovici, motociklista preminuo