Mitrovica, 7. novembar 2025.
Zbog radova na kanalu „Ibar–Lepenac“, došlo je do pada nivoa vode u postrojenjima za preradu vode u Šipolju i Balincu, saopšteno je iz Regionalnog vodovoda u Mitrovici.
„Postrojenja za preradu vode prinuđena su da rade sa smanjenim kapacitetom, što može dovesti do smanjenja pritiska vode u nižim delovima Severne i Južne Mitrovice, dok u višim delovima grada, kao i u okolnim selima, može doći do privremenog nestanka pijaće vode dok se radovi ne završe“, navodi se u saopštenju vodovoda.
Iz Regionalnog vodovoda poručuju da njihovi timovi prate situaciju i preduzimaju sve neophodne mere kako bi se vodosnabdevanje normalizovalo čim se nivo vode u kanalu stabilizuje.

Kosovska policija deli uputstva za Vidovdan, zabranjuje isticanje simbola koji podstiču mržnju
Policija proverava Srbe na ulazu u Gazimestan
Hadžiu: Kosovsko-albanska matematička olimpijada, primer saradnje
Pripreme se nastavljaju, poljoprivrednici i stručnjaci očekuju visoke prinose od žetve
„Arhiva 37. brigade, ključna za razjašnjenje sudbine nestalih tokom rata na Kosovu“
Saobraćaj zabranjen u Gračanici
Smrtonosna nesreća u Đakovici, motociklista preminuo