Priština, 3. novembar 2025.
Ministar unutrašnjih poslova u tehničkoj mandatu, Dželjalj Svećlja, reagovao je nakon što je srpska žandarmerija ranila, pokušavajući da ubije, a potom otela jednog građanina sa inicijalima M.V., državljanina Republike Kosovo.
Svećlja je rekao da Srbija nastavlja sa svojim destabilizujućim akcijama prema Republici Kosovo, otvoreno ugrožavajući teritorijalni integritet, ovaj put u zoni -0- na granici između naših teritorija, gde je prisustvo KFOR-a pojačano.
„Ovo je ponovljeni i nekažnjeni akt. Pre dve godine, pripadnici specijalnih jedinica ušli su na našu teritoriju i oteli tri člana naše policije, nakon čega je usledio teroristički napad u Banjsku. S druge strane, kontinuirana je politika terora i nasilja koju Srbija sprovodi prema ličnostima koje se ne slažu sa agresivnim politikama Aleksandra Vučića“, napisao je, između ostalog, on.

Kosovska policija deli uputstva za Vidovdan, zabranjuje isticanje simbola koji podstiču mržnju
Policija proverava Srbe na ulazu u Gazimestan
Hadžiu: Kosovsko-albanska matematička olimpijada, primer saradnje
Pripreme se nastavljaju, poljoprivrednici i stručnjaci očekuju visoke prinose od žetve
„Arhiva 37. brigade, ključna za razjašnjenje sudbine nestalih tokom rata na Kosovu“
Saobraćaj zabranjen u Gračanici
Smrtonosna nesreća u Đakovici, motociklista preminuo