Priština, 17. septembar 2025.
Predsednica Kosova, Vjosa Osmani, saopštila je da je imala telefonski razgovor sa visokim zvaničnikom Biroa za evropska i evroazijska pitanja pri Stejt departmentu, Brendonom Hanrahanom (Brandon Hanrahan).
Osmani je izjavila da se tokom tog razgovora fokusirala na značaj očuvanja savezništva između Kosova i Sjedinjenih Američkih Država, kao i na obezbeđivanje bliske koordinacije sa ovim ključnim partnerom.
Naglasila je da će se, kao predsednica Kosova, angažovati sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa na očuvanju i jačanju tog savezništva.
„Danas sam imala telefonski razgovor sa visokim zvaničnikom @StateEUR, Brendonom Hanrahanom, tokom kojeg sam se fokusirala na značaj očuvanja našeg snažnog savezništva i osiguravanja bliske koordinacije sa našim glavnim partnerom. Snažno savezništvo sa SAD-om oduvek je bilo u korist našeg naroda, nacionalne bezbednosti, regionalne stabilnosti i evroatlantskih integracija. Kao predsednica svoje zemlje, angažovaću se sa administracijom predsednika Donalda Trampa kako bih očuvala i zaštitila naše savezništvo zasnovano na međusobnom poverenju i saradnji“, napisala je Osmani na platformi „X“.

KOK započinje Olimpijsku nedelju brojnim aktivnostima širom zemlje
Ljumir Abdidžiku: Dogovorili smo se o zajedničkom takmičenju sa Vjosom Osmani
Kurti se očekuje u Jermeniji, Kula: Istorijska fotografija koja bi mogla dovesti do priznanja Kosova
Digitalna usluga za registraciju novorođenčadi u UCKK-u pokrenuta, uključujući prijavu za doplate
Deset godina od članstva Kosova u UEFA
Ivan Ninić: Beograd je žrtvovao kosovske Srbe za političke interese, dok je Radoičić još uvek na slobodi
Kosovo će predstaviti 24 sporta na Mediteranskim igrama „Priština 2030“
CIK objavljuje konačne rezultate izbora održanih 7. juna
Konkurencija: Srbija nastavlja da blokira rasvetljavanje sudbine nestalih, osumnjičeno je još 58 žrtava u Batajnici
Nemačka: 42-godišnji muškarac sa Kosova poginuo na poslu